LetakAkce CZ

Zdravé a rychlé svačiny, které zaženou chutě a zasytí

MrOferto
Připravit si dobrou svačinu, která dodá energii a zasytí na delší dobu, je pro některé lidi občas složité. Naštěstí ale existuje mnoho receptů, které vám mohou pomoci tento problém vyřešit. Zkombinujte chutě a suroviny tak, aby svačina byla vyvážená a zároveň uspokojila vaše chuťové pohárky. Ať už preferujete sladké, slané, ovocné nebo zeleninové variace, vždy si můžete připravit svačinu, s níž se vyhnete nezdravému jídlu.
Zdravé a rychlé svačiny, které zaženou chutě a zasytí

Tvarohový krém s ovocem

Jestliže vám nevadí tvaroh a ovoce si kupujete čerstvé nebo mražené, můžete jej využít na svačinu. Do misky si dejte tvaroh, trochu medu a trochu sypané stévie. V případě, že vám nevadí cukr, použijte trochu cukru.

Následně tuto směs důkladně promíchejte a na povrch nasypejte na kousky nakrájené ovoce. Pokud se vám ovoce nechce krájet, použijte lesní plody. Tato svačina vás zasytí na další 2 až hodiny a skvěle se hodí například před fyzickou zátěží.

ovoce

Domácí granola

Na tento pokrm si smíchejte:

Tyto ingredience rozetřete po promíchání na plech vystlaný pečícím papírem. Nakonec dejte směs na 20 minut do předem vyhřáté trouby na 180 °C. Tato svačina je plná vlákniny, zdravých tuků a zažene chutě na sladké.

Kozí sýr s červenou řepou a suchary

Trochu netradiční svačinou, ale zato velikou pochoutkou je určitě kozí sýr s červenou řepou a suchary. Kozí sýr s červenou řepou si dejte do misky a k tomu si můžete dát buď suchary, rýžový chlebíček nebo celozrnné pečivo. Někteří lidé si tento pokrm natolik zamilují, že si jej připravují i na snídani.

Hummus se zeleninou

Nelákají vás sladké svačiny, ale máte spíš chuť na něco slaného? Vyzkoušejte hummus s nakrájenou zeleninou. Samotný hummus si můžete zakoupit kdekoliv v obchodě. Poté ho už jen doplňte nakrájenou zeleninou.

hummus se zeleninou

Přírodní tavený sýr s bylinkami a rajčaty

V regálech supermarketů a hypermarketů najdete spoustu čerstvých sýru na mazání. Místo toho, abyste je mazali na chleba či jiné pečivo, doplňte sýr čerstvými bylinkami a nakrájejte si k němu rajčata. Nyní začíná sezóna, kdy jsou rajčata ve slevě a v brzké době budou dozrávat i ty ze zahrádek.

Sýrové tyčinky

Pod pojmem sýrové tyčinky si většina lidí představí listové těsto a na něm rozpečený sýr. Jelikož se ale má jednat o zdravou svačinu, využijte pouze samotný sýr a nakrájejte například eidam na tyčinky. Tyto sýrové tyčinky můžete podávat s olivami nebo hrozny.

sýrové tyčinky

Klasický šopský salát

Kdo by neznal klasiku, jako je šopský salát? Budete potřebovat:

Všechny suroviny nakrájejte na malé kousky, smíchejte v misce a můžete podávat.

Díky těmto receptům si můžete dát svačinu, po které nemusíte mít výčitky, zasytíte se a doplníte si do těla důležité živiny.

« Tipy, jak vyprat záclony, aby byly krásně bílé a čisté Podívejte se na tipy, jak ušetřit peníze, při nákupu rostlin »