LetakAkce CZ

Podívejte se na tipy, jak ušetřit peníze, při nákupu rostlin

MrOferto
Nyní přichází to pravé období na to, abyste na svou zahrádku zasadily všechny rostliny, které jste doposud zasadit nestihly. Během několika dní totiž mohou dorazit vysoké teploty, které už nebudou vhodné pro sázení. Jestliže už mátě nějakou dobu vyhlédnuté rostliny, které jsou však velmi drahé, poradíme vám, jak při jejich nákupu (a i dalších rostlin) ušetřit peníze.
Podívejte se na tipy, jak ušetřit peníze, při nákupu rostlin

Vysoké ceny květin v zahradních centrech

Zahradní centra jsou během jara a léta plná krásně kvetoucích rostlin. I když je pohled na květiny krásný, tak při pohledu na cenovku se většina lidí odebere rovnou k východu. Vždy se proto podívejte před návštěvou do letáku, jaké rostliny jsou v akci.

Další možností je, že se projdete po zahradnictví a podíváte se, jestli zde nejsou květiny ve slevě. Většinou se jedná o odkvetlé nebo poškozené kusy. Ty lze ale se správnou péčí zachránit a mohou vám poté dělat radost ještě mnoho let.

žena v zahradnictví

Rodina, přátelé a příbuzní

Než utratíte peníze za rostliny, které byste si chtěli pořídit, zeptejte se nejprve ve vaší rodině a přátel, zda nemají rostliny, u nichž budou rozdělovat trsy. Po několika letech na jednom stanovišti se většina rostlin rozroste a občas začnou zabírat velký kus místa. Často tak lidé přistoupí k tomu, že kus rostliny vykopou a buď jej darují po sousedech nebo vyhodí. V případě, že ve vaší rodině/mezi přáteli máte někoho podobného, vezměte si rostliny od něj.

Inzeráty na internetu

Internetové bazary jsou plné různých inzerátů a mezi nimi jsou i rostliny. V současné době je navíc možné květiny posílat i přes zásilkové společnosti, protože doručení bývá do 2 až 3 dnů. Takovou cestu rostliny přežijí. Podívejte se tedy na nabídky v internetových bazarech, domluvte si s prodávajícím obchod a poté už se můžete těšit, až vám dorazí balíček s květinami, které je dobré zasadit co nejdříve.

balíček květin

Internetové skupiny

Uživatelé sociálních sítí se mohou přidat do skupin, v nichž členové prodávají nebo nabízí výměnu rostlin. V podobných skupinách naleznete rostliny, které v zahradních centrech nebo v květinářství stojí mnohonásobně více. Do těchto skupin přidávají inzeráty většinou osoby, které mají své vlastní zahrádky a na nich hodně rostlin. Jelikož je jim ale líto přebytky vyhodit nebo darovat, prodávají je zde za menší částky.

nové květiny na zahradě

Zahradnické e-shopy

Pro ty, kteří nedůvěřují nákupům z internetových bazarů, nemají v okolí žádného zahrádkáře a nechce se jim jezdit osobně do zahradnictví, existuje ještě jedna varianta, jak ušetřit za nové rostliny.

Na internetu je spoustu zahradnických e-shopů, kde jsou ceny o něco nižší než v prodejnách. Skvělé je, že je zde velká nabídka, rostliny vyhledáte rychle podle názvu a můžete si srovnat ceny s jinými online zahradnictvími. Vždy se však podívejte na recenze, které vám prozradí, zda se z daného e-shopu vyplatí nakupovat.

« Zdravé a rychlé svačiny, které zaženou chutě a zasytí Naučte se pečovat o své duševní zdraví a budete se cítit mnohem lépe »