LetakAkce CZ

Naučte se pečovat o své duševní zdraví a budete se cítit mnohem lépe

MrOferto
Dnešní uspěchaná doba příliš nenahrává tomu, aby měli lidé čas se zamýšlet nad tím, zda se příliš nezanedbávají. Kromě toho, že mnoho lidí nechodí na pravidelné kontroly k lékaři, neřeší ani svůj psychický stav. Ten má přitom velký vliv na zdraví. Lidé mají často problémy v osobním životě, stres z príce, tlak ze sociálních sítí nebo jiné problémy, které si vybírají svou daň na duševním zdraví. Naštěstí existuje několik triků, s nimiž se můžete naučit pečovat o své zdraví a cítit se lépe.
Naučte se pečovat o své duševní zdraví a budete se cítit mnohem lépe

Věnujte dostatek času spánku

Ti, kteří si myslí, že 5 hodin spánku denně stačí, si pravděpodobně příliš neuvědomují, jaký vliv to na ně bude mít do budoucna. Snažte se spát každý den alespoň 7 až 8 hodin. Spánek je velmi důležitý pro fyzické i duševní zdraví. Jakmile se špatně vyspíte, bude pro vás těžší se soustředit, ovládat emoce a vyrovnávat se se stresem. Před spánkem odložte telefon a nekoukejte se ani do notebooku nebo na televizi.

spící žena

Zapojte do vašeho života více pohybu

I když je pro mnoho osob složité a nekomfortní zapojit do běžného života i trochu pohybu, tak jakmile to uděláte, brzy pocítíte změnu k lepšímu. Fyzická aktivita má nespočet benefitů i pro duševní zdraví. Po cvičení budete mít lepší náladu, nižší úroveň stresu, méně úzkostí a také se vám bude lépe a klidněji spát. Abyste se cítili lépe, cvičte alespoň 30 minut každý den.

žena cvičí doma

Vynechte nezdravé potraviny ze svého jídelníčku

To, jakou stravu běžně konzumujete, ovlivňuje nejen to, jak vypadáte, ale také to, jak se cítíte. Zařaďte proto do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a snažte se omezit příjem zpracovaných potravin, cukru, fastfoodu a nezdravých tuků.

Začněte trávit čas s lidmi, se kterými vám je dobře

Pro duševní zdraví je nesmírně důležitý sociální kontakt s ostatními lidmi. Jestliže jsou ale lidé okolo vás nepříjemní, toxičtí a necítíte se v jejich blízkosti dobře, omezte čas s nimi na minimum. Místo toho si najděte takové přátele, kteří vás něčemu naučí a posunou v životě dál. Takovými lidmi může být třeba rodina nebo osoby, které znáte již od mala.

přátelství

Najděte si aktivitu, která vás baví

Každý den byste měli alespoň pár minut relaxovat a nemyslet na běžné povinnosti. K tomu vám pomůže to, když si najdete hobby či aktivitu, která vás baví. Začněte sportovat, choďte na procházky, malujte si, poslouchejte hudbu, starejte se o květiny, choďte s přáteli ven nebo si najděte cokoliv, co vás zabaví. Aktivita, která vás baví, vám pomůže uvolnit se od stresu a zlepšit náladu.

čtení knihy

Naučte se zvládat stres

Stres je běžnou součástí života a v mnoha případech se mu nelze vyhnout. Některé lidi ovlivňuje tak dlouho, a tak moc, že je nakonec vyřadí z běžného procesu. Naučte se proto zvládat stres, aby nad vámi neměl žádnou moc. Vyzkoušejte si například jógu, meditaci nebo dechové cvičení. Cokoliv dělat je lepší než nedělat nic. V případě, že si nebudete vědět rady, obraťte se na odborníky.

O duševní zdraví je důležité pečovat stejně jako o fyzické zdraví. Začněte na sobě pracovat, snažte se naučit i relaxovat a uvidíte, že váš život bude mnohem hezčí.

« Podívejte se na tipy, jak ušetřit peníze, při nákupu rostlin Recepty na obědy plné zeleniny »