LetakAkce CZ

Recepty na obědy plné zeleniny

MrOferto
Zelenina a ovoce se momentálně dostávají v obchodech na přijatelnou cenu, a proto si je lidé kupují častěji. Kromě ceny je dalším důvodem ke koupi také to, že se jedná o lehké jídlo. Protože je venku teplo, nechtějí si lidé dávat těžká jídla, po kterých jim je ještě hůře. Jestliže i vy přemýšlíte nad tím, že byste do svého jídelníčku zařadili více zeleniny, podívejte se na recepty se zeleninou, ze kterých si můžete udělat lehký oběd či večeři.
Recepty na obědy plné zeleniny

Zapečené těstoviny se zeleninou

Na tento recept budete potřebovat:

Až budete mít připravené veškeré suroviny, předehřejte si troubu na 180°C. Poté uvařte těstoviny v hrnci podle návodu a asi 2 až 3 minuty před dovařením vsypte do hrnce mraženou zeleninu. Po dovaření zeleniny i těstovin slijte vodu a vše přesypte do zapékací mísy, kterou si dopředu vymažte máslem.

Následně si vezměte menší misku a v ní smíchejte zakysanou smetanu, majoránku, sůl a pepř. Tuto směs nalijte do mísy na těstoviny se zeleninou. Poté si nakrájejte uzeninu na kostičky, nasypte ji na těstoviny a promíchejte. Nakonec už jen nastrouhajte sýr, posypte s ním jídlo a vše zapékejte v troubě asi 30 až 40 minut dozlatova.

těstoviny se zeleninou

Quinoa salát s cizrnou a zeleninou

K přípravě tohoto pokrmu budete potřebovat:

Nachystejte si suroviny, ujistěte se, že máte všechno a pusťte se do přípravy tohoto receptu. Jako první Quinou propláchněte a uvařte podle návodu na obalu. Nechte vychladnout. Následně propláchněte cizrnu a dejte ji do misky. Přidejte k ní také Quinou. Poté si vezměte zeleninu a nakrájejte ji na malé kostičky. Petrželku nasekejte. Všechny surviny smíchejte v jedné misce. Nakonec salát ochuťte citronovou šťávou, olivovým olejem, solí a pepřem. Vše promíchejte a než budete jídlo podávat, nechte jej odležet alespoň na 30 minut v lednici.

salát s quinoa

Grilovaný zeleninový wrap

Wrapy jsou v poslední době velmi oblíbené, a proto se pojďte podívat na to, jak si jeden takový doma připravit. Na tento pokrm si nachystejte:

Přípravu grilovaného wrapu začněte tím, že si nakrájíte cuketu, papriku, lilek i cibuli. Pokud možno, nakrájejte zeleninu na tenké plátky. Následně si vezměte misku a v ní smíchejte zeleninu s olivovým olejem, solí a pepřem. S olejem to příliš nepřehánějte, aby pokrm nebyl moc mastný. Tuto směs dejte do rozehřáté grilovací pánve a ogrilujte ji z obou stran dozlatova. Až budete mít zeleninu dogrilovanou, ohřejte v ještě rozehřáté pánvi i tortillu. Tu následně potřete humusem a nasypte napovrch grilovanou zeleninu. Aby wrap chutnal ještě lépe, posypte zeleninu feta sýrem, a nakonec tortillu zabalte do tvaru wrapu.

« Naučte se pečovat o své duševní zdraví a budete se cítit mnohem lépe Chraňte své zdraví a opalujte se bez rizika »