LetakAkce CZ

Chraňte své zdraví a opalujte se bez rizika

MrOferto
I když si mnoho osob myslí, že se nemusí chránit před slunečními paprsky, protože se jejich kůže nespálí, neuvědomují si zdravotní rizika, které sluníčko přináší. Slunce je pro život nezbytné, ale jeho paprsky mohou lidem také ublížit. Nadměrné opalování může vést k předčasnému stárnutí pleti, popáleninám a v nejhorším případě i k rakovině kůže. Z tohoto důvodu je důležité se před sluncem chránit. Podívejte se na rady, jak se chránit před škodlivými slunečními paprsky.
Chraňte své zdraví a opalujte se bez rizika

Vyberte si vhodný opalovací krém

Snad nejjednodušším a lehce dostupným produktem, s nímž se můžete chránit, je opalovací krém. Ten seženete v běžném obchodě s potravinami, v drogerii a na mnoha dalších místech. Jak si ale vybrat takový, který vás ochrání nejlépe?

Při nanášení opalovacího krému věnujte velkou pozornost ramenům, uším, dekoltu, obličeji a místům, která jsou na slunci vystavená nejvíce. Nejlepších účinků dosáhnete tehdy, když krém nanesete alespoň 20 minut před tím, než půjdete ven.

žena používá opalovací krém

Aplikujte ochranný přípravek i na rty nebo vlasy

Na trhu jsou dostupné i další ochranné přípravky, jako je třeba pomáda na rty s SPF nebo sprej na vlasy s SPF. V případě, že byste se chtěli chránit co nejvíce to půjde, pořiďte si i tyto doplňky.

Zvolte vhodné oblečení a nezapomínejte na pokrývku hlavy

V letních měsících je zcela jasné, že se vám nebude chtít oblékat oblečení s dlouhými rukávy nebo s dlouhými nohavicemi. Vybírejte si proto prodyšné a volnější oblečení, protože v upnutém by vám nejspíše nebylo pohodlně. Oděv by měl mít světlé barvy.

Velmi důležitou součástí vašeho outfitu by měla být pokrývka hlavy. Skvělé jsou klobouky, které zakryjí i uši a ramena. Pořiďte si do vašeho šatníku kšiltovky, klobouky a další pokrývky hlavy.

žena s kloboukem na obličeji

Myslete na hydrataci

Pravidelný pitný režim je pro lidské tělo velmi důležitý. Myslete proto na to, abyste přes den pili hodně vody. Do pitného režimu se nezapočítává káva, alkohol nebo mléko. Každá dospělá osoba by měla vypít asi 2,5 litru čisté vody. Pitný režim můžete skvěle doplnit i jídlem, které obsahuje hodně vody. Jako příklad lze uvést meloun nebo okurku.

Vyhýbejte se silnému slunci

V čase od 12:00 přibližně do 15:00 je slunce nejsilnější. V tomto čase můžete cítit na pokožce, že vás hodně pálí. Snažte se proto v tuto dobu nechodit na přímé slunce. Držte se ve stínu a v případě, že budete muset na sluníčko, použijte všechny dostupné ochranné prostředky.

« Recepty na obědy plné zeleniny Co by měla obsahovat lékárnička na dovolenou? »