LetakAkce CZ

Vytvořte si útulnou ložnici, ve které se bude skvěle relaxovat a spát

MrOferto
Ložnice by měla být místem klidu a pohodlí, kde se po náročném dni můžete uvolnit a načerpat novou energii. Některé ložnice však nesplňují podmínky, abyste v nich mohli relaxovat a dobře se vyspali. Existuje naštěstí několik tipů, jak vytvořit útulnou ložnici, ve které se bude skvěle relaxovat i spát.
Vytvořte si útulnou ložnici, ve které se bude skvěle relaxovat a spát

Zvolte vhodné barvy na stěny

Jestliže jste zastáncem bílé barvy na zdech, určitě to není na škodu. Do ložnice je ale mnohem lepší použít na stěny tlumené a neutrální barvy, jako je například modrá, zelená nebo šedá. Tyto barvy navozují pocit klidu a pohody.

Myslete na dobré osvětlení

V ložnici nepotřebujete ostré světlo, ale spíše tlumené. V obchodě proto vybírejte žárovky s tlumeným světlem. Skvělou volbou je i osvětlení, u něhož si můžete intenzitu světla nastavit. Pamatujte však na to, že tlumené světlo vytváří útulnou atmosféru.

osvětlení ložnice

Vůně je důležitější, než si myslíte

Na světě se najdou lidé, pro které jsou vůně nepodstatné. Zajímavostí ale je, že dokáží ovlivnit to, jak se člověk cítí. Pořiďte si proto do ložnice aroma lampu a do ní esenciální oleje, které vám voní. Nastudujte si aromaterapii a to, jak jednotlivé vůně působí na člověka. Pro relax nebo rychlejší usínání se vám bude hodit levandule, meduňka či vanilka.

Investuje finance do kvalitní matrace, peřin a polštářů

Až si budete vybírat novou matraci, povlečení, peřiny a polštáře, pořiďte si kvalitní výrobky. Jen díky tomu budete mít i kvalitní spánek a nebudou vás brzy bolet záda či jiná část na těle. Uvidíte, že na kvalitní matraci se spí mnohem pohodlněji a nebudete unavení ihned po probuzení.

Ozdoby a dekorace podle vašeho vkusu

Pokud nemáte rádi dekorace, nemusíte si je dávat do ložnice. V případě, že byste nějaké ozdoby v této místnosti chtěli, mohou to být například fotografie v rámečcích, obrazy, sošky, sušené květiny nebo pouze zajímavé tapety na zdi. Dejte si do ložnice to, co vás uklidňuje a přináší vám příjemný pocit.

dekorace v ložnici

V ložnici pravidelně uklízejte

Velká část lidí nedokáže usnout v neuklizeném prostředí. Některým lidem se poté stává, že raději v noci vstanou, aby šli ložnici uklidit. Abyste se takové situaci vyhnuli a mohli jít rovnou spát, udržujte ložnici čistou. Pravidelně vyměňujte ložní prádlo, luxujte podlahy a utírejte prach.

Elektronika by v ložnici být neměla

Usínat bez televize nebo bez mobilu? Takovou situaci si velká část lidí v dnešní době ani nedokáže představit. Tyto předměty však mohou rušit spánek nebo relax. Dejte proto elektroniku raději do pracovny, obývacího pokoje nebo na místo, kam se hodí více.

Čistý vzduch

Díky čerstvému vzduchu se vám bude lépe usínat a relaxovat. Pokud jste otužilí, můžete si nechat okno otevřené po celou noc. V opačném případě nezapomeňte vždy před spánkem vyvětrat. Pravidelným větráním navíc zamezíte vzniku plísni a zbavíte se zatuchlého vzduchu v místnosti.

« Vyměňte Albert body za slevy na stavebnice LEGO Jak na jarní úklid šatníku? »