LetakAkce CZ

Jak na jarní úklid šatníku?

MrOferto
Na jaře se příroda probouzí k životu, lidé chodí více ven a ve většině domácností se také dělá jarní úklid. S příchodem jara přichází i čas na pročištění každého šatníku. Zbavte se oblečení, které vám už nesedí, nelichotí vám nebo je poškozené. Díky tomu si uděláte místo pro nové kousky a ve skříni se vám budou lépe hledat jednotlivé kousky. Jak na jarní úklid šatníku? Podívejte se na několik tipů a také rad, co s oblečením, které je ještě nositelné, udělat.
Jak na jarní úklid šatníku?

Udělejte si přehled o tom, co máte ve skříni

Během roku se do šatní skříně uloží tolik věcí, že zanedlouho už si nevzpomenete, co všechno na tomto místě máte. Proto se mnoha lidem stává, že po několika měsících přijdou na to, že mají ve skříni halenku, kterou si koupili před půl rokem.

V tomto případě tedy vyndejte například na sedačku nebo postel vše, co ve skříni máte. Přehledně tak uvidíte, kolik toho vlastně máte a zda některé kousky už vůbec nenosíte.

Ukliďte si v šatníku

Kromě třídění oblečení a poskládání je potřeba si ve skříni také uklidit. Vezměte si k ruce vysavač, hadřík z mikrovlákna nebo jiné náčiní, jenž používáte při utírání prachu. Ve skříni si vyluxujte a poté omyjte všechny stěny, strop i dno skříně. Nezapomeňte přitom na šuplíky, dveře od skříně a madla.

úklid šatníku

Vyřaďte oblečení, co už nenosíte

Než skříň uschne, nechte ji dokořán otevřenou a mezitím se podívejte na to, co všechno jste ze skříně vyndali. Oblečení, které už víte, že nosit nebudete, můžete prodat na internetovém bazaru, nabídnout ho přátelům / rodině nebo jej dejte do kontejneru na textil.

Ty kousky, u nichž si nejste jistí, zda je ještě budete nosit, ale nechcete je vyhodit, dejte do skříně na kraj. Pokud po několika měsících zjistíte, že jste na ně ani nesáhli, znamená to, že je na čase tyto kousky poslat dál.

Ušetřete peníze a pořiďte si základní kousky

Jestliže vám vadí, že neustále nevíte, co na sebe a poté si kupujete oblečení, které si vezmete jen párkrát, můžete si koupit základní kousky. Mezi ty patří:

plná šatní skříň

Napište si, co vám chybí

Při jarním úklidu šatníku není nutné pouze vyhazovat, ale také je dobré si napsat, co vám chybí. Zamyslete se nad tím, zda máte ve skříni oblečení do města, k lékaři, na sport, na ven nebo do divadla a na jiná místa, kam často chodíte. Vše si zapište do seznamu a postupně si během času doplňte do šatníku kousky, které vám chybí.

« Vytvořte si útulnou ložnici, ve které se bude skvěle relaxovat a spát Tipy, jak vyprat záclony, aby byly krásně bílé a čisté »